AT0603BRD0711R3L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AT0603BRD0711R3L
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 11.3 OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
24 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
100mW
Series :
AT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
550μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
11.3Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
AT0603BRD0711R3L
YAGEO AT0603BRD0711R3L
AT Series, Thin Film, 11.3Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C