AT06-12SC-SRGN
Mfr.Part #
AT06-12SC-SRGN
Description
CONN PLUG HSG 12POS 14-20AWG
Stock
100
In Stock :
100
Color :
Green
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Rows :
2
Number of Pins :
12
Connector Type :
PLUG
Wire/Cable Gauge :
22 AWG
Contact Type :
Female Socket
Feature :
Cap (Cover), Sealed, Strain Relief
Max Operating Temperature :
125°C
Housing Color :
Green
Fastening Type :
Latch Lock
Datasheets
AT06-12SC-SRGN
2 Rows Plug Bulk Green 12 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp AT Series™ Thermoplastic