AT0402DRE078K25L
Mfr.Part #
AT0402DRE078K25L
Description
RES SMD 8.25KOHM 0.5% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
8.25kOhm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Datasheets
AT0402DRE078K25L
YAGEO AT0402DRE078K25L
AT Series, Thin Film, 8.25kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C