AT0402DRE07475RL
Mfr.Part #
AT0402DRE07475RL
Description
RES SMD 475 OHM 0.5% 1/16W 0402
Max Power Dissipation :
63mW
Published :
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
475Ohm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Datasheets
AT0402DRE07475RL
YAGEO AT0402DRE07475RL
AT Series, Thin Film, 475Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C