AT0402DRE0733K2L
Mfr.Part #
AT0402DRE0733K2L
Description
RES SMD 33.2KOHM 0.5% 1/16W 0402
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
33.2kOhm
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
AT0402DRE0733K2L
YAGEO AT0402DRE0733K2L
AT Series, Thin Film, 33.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C