AT0402DRE0732K4L
Mfr.Part #
AT0402DRE0732K4L
Description
RES SMD 32.4KOHM 0.5% 1/16W 0402
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
32.4kOhm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Datasheets
AT0402DRE0732K4L
YAGEO AT0402DRE0732K4L
AT Series, Thin Film, 32.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C