AT0402DRE0730KL
Mfr.Part #
AT0402DRE0730KL
Description
RES SMD 30K OHM 0.5% 1/16W 0402
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
30kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AT0402DRE0730KL
YAGEO AT0402DRE0730KL
AT Series, Thin Film, 30kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C