AT0402DRD0726K1L
Mfr.Part #
AT0402DRD0726K1L
Description
RES SMD 26.1KOHM 0.5% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
26.1kOhm
Datasheets
AT0402DRD0726K1L
YAGEO AT0402DRD0726K1L
AT Series, Thin Film, 26.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C