AT0402DRD0723R2L
Mfr.Part #
AT0402DRD0723R2L
Description
RES SMD 23.2 OHM 0.5% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Max Power Dissipation :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
23.2Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
AT0402DRD0723R2L
YAGEO AT0402DRD0723R2L
AT Series, Thin Film, 23.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C