AT0402DRD071K54L
Mfr.Part #
AT0402DRD071K54L
Description
RES SMD 1.54KOHM 0.5% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Resistance :
1.54kohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
AT0402DRD071K54L
YAGEO AT0402DRD071K54L
AT Series, Thin Film, 1.54kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C