AT0402CRD07825RL
Mfr.Part #
AT0402CRD07825RL
Description
RES SMD 825 OHM 0.25% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
825Ohm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Datasheets
AT0402CRD07825RL
YAGEO AT0402CRD07825RL
AT Series, Thin Film, 825Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C