AT0402CRD0731K6L
Mfr.Part #
AT0402CRD0731K6L
Description
RES SMD 31.6K OHM 1/16W 0402
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
31.6kOhm
Datasheets
AT0402CRD0731K6L
YAGEO AT0402CRD0731K6L
AT Series, Thin Film, 31.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C