AT0402CRD0724RL
Mfr.Part #
AT0402CRD0724RL
Description
RES SMD 24 OHM 0.25% 1/16W 0402
Resistance :
24Ohm
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
AT0402CRD0724RL
YAGEO AT0402CRD0724RL
AT Series, Thin Film, 24Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C