AT0402CRD0722KL
Mfr.Part #
AT0402CRD0722KL
Description
RES SMD 22K OHM 0.25% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
22kOhm
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
AT0402CRD0722KL
YAGEO AT0402CRD0722KL
AT Series, Thin Film, 22kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C