AT0402CRD071K58L
Mfr.Part #
AT0402CRD071K58L
Description
RES SMD 1.58K OHM 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
1.58kOhm
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AT0402CRD071K58L
YAGEO AT0402CRD071K58L
AT Series, Thin Film, 1.58kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C