AT0402CRD071K13L
Mfr.Part #
AT0402CRD071K13L
Description
RES SMD 1.13K OHM 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Tolerance :
±0.25%
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
1.13kOhm
Datasheets
AT0402CRD071K13L
YAGEO AT0402CRD071K13L
AT Series, Thin Film, 1.13kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C