AT0402CRD0715R4L
Mfr.Part #
AT0402CRD0715R4L
Description
RES SMD 15.4OHM 0.25% 1/16W 0402
Resistance :
15.4Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
AT0402CRD0715R4L
YAGEO AT0402CRD0715R4L
AT Series, Thin Film, 15.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C