AT0402BRE071K37L
Mfr.Part #
AT0402BRE071K37L
Description
RES SMD 1.37KOHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Case Code (Metric) :
Resistance :
1.37kOhm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Power Dissipation :
63mW
Datasheets
AT0402BRE071K37L
YAGEO AT0402BRE071K37L
AT Series, Thin Film, 1.37kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C