AT0402BRD0747K5L
Mfr.Part #
AT0402BRD0747K5L
Description
RES SMD 47.5KOHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
47.5kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
AT0402BRD0747K5L
YAGEO AT0402BRD0747K5L
AT Series, Thin Film, 47.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C