AT0402BRD0746K4L
Mfr.Part #
AT0402BRD0746K4L
Description
RES SMD 46.4KOHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
46.4kOhm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
AT0402BRD0746K4L
YAGEO AT0402BRD0746K4L
AT Series, Thin Film, 46.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C