AT0402BRD0727R4L
Mfr.Part #
AT0402BRD0727R4L
Description
RES SMD 27.4 OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
27.4Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
AT0402BRD0727R4L
YAGEO AT0402BRD0727R4L
AT Series, Thin Film, 27.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C