AT0402BRD071K69L
Mfr.Part #
AT0402BRD071K69L
Description
RES SMD 1.69KOHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
1.69kOhm
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AT0402BRD071K69L
YAGEO AT0402BRD071K69L
AT Series, Thin Film, 1.69kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C