AT0402BRD0716K5L
Mfr.Part #
AT0402BRD0716K5L
Description
RES SMD 16.5KOHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
16.5kohm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
AT0402BRD0716K5L
YAGEO AT0402BRD0716K5L
AT Series, Thin Film, 16.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C