ASTMUPCFL-33-7.3728MHZ-EJ-E-T
Mfr.Part #
ASTMUPCFL-33-7.3728MHZ-EJ-E-T
Description
MEMS OSC XO 7.3728MHZ LVCMOS SMD
Frequency Stability :
±20ppm
Max Supply Current :
36mA
Supply Voltage :
3.3V
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Voltage - Supply :
3.3V
Output :
LVCMOS
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 years ago)
Height :
787.4μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
5 mm
Width :
3.2 mm
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 0.75mm
Series :
ASTMUPC
Height - Seated (Max) :
0.032 (0.80mm)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Fall Time-Max :
2ns
Obsolete
Min Operating Temperature :
-20 °C
Current - Supply (Max) :
36mA
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Min Supply Voltage :
3.3 V
Surface Mount
Max Operating Temperature :
70 °C
RoHS :
Compliant
Ratings :
Absolute Pull Range (APR) :
Rise Time-Max :
2ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
31mA
Operating Frequency :
7.3728MHz
Frequency :
7.3728MHz