ASTMUPCD-33-3.6864MHZ-EJ-E-T
Mfr.Part #
ASTMUPCD-33-3.6864MHZ-EJ-E-T
Description
MEMS OSC XO 3.6864MHZ LVCMOS SMD
Ratings :
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; ALSO COMPATIBLE WITH 2.5X2 FOOTPRINT; TR, 7 INCH
Supply Voltage :
3.3V
Oscillator Type :
LVCMOS
Abracon Corporation
Current - Supply (Disable) (Max) :
31mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Physical Dimension :
2.7mm x 2.4mm x 0.75mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Function :
Enable/Disable
Output Load :
15 pF
Mounting Type :
Surface Mount
Symmetry-Max :
55/45%
Mount :
Surface Mount
Fall Time-Max :
2ns
Size / Dimension :
0.106Lx0.094W 2.70mmx2.40mm
Mounting Feature :
Frequency Stability :
±20ppm
Height :
812.8μm
Max Supply Current :
36mA
Obsolete
yes
Frequency :
3.6864MHz
Operating Frequency :
3.6864MHz
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Output :
LVCMOS
Rise Time-Max :
2ns
Height - Seated (Max) :
0.032 (0.80mm)
Series :
ASTMUPC
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Voltage - Supply :
3.3V
Pbfree Code :
yes
Current - Supply (Max) :
36mA