ASTMLPD-25.000MHZ-EJ-E-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ASTMLPD-25.000MHZ-EJ-E-T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS
Stock
25
In Stock :
25
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Length :
2.4892mm
Product Status :
Obsolete
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
7.5mA
Mount :
Surface Mount
Absolute Pull Range (APR) :
Height :
787.4μm
Max Supply Current :
7.5mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
4.2mA
Package :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency :
25MHz
Min Operating Temperature :
-20°C
Function :
Enable/Disable
Ratings :
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Max Operating Temperature :
70°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Base Resonator :
MEMS
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Output :
LVCMOS
Voltage - Supply :
2.25V~3.63V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
2.0066mm
Frequency Stability :
±20ppm
Type :
XO (Standard)
Height - Seated (Max) :
0.032 (0.80mm)
Series :
ASTMLP
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm