ASTMHTFL-50.000MHZ-AR-E-T3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ASTMHTFL-50.000MHZ-AR-E-T3
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Abracon Corporation
Rise Time-Max :
3ns
Product Status :
Obsolete
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Series :
ASTMHT
Reach Compliance Code :
Compliant
Height - Seated (Max) :
0.032 (0.80mm)
Fall Time-Max :
3ns
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 years ago)
Base Resonator :
MEMS
Operating Frequency :
50MHz
Width :
3.2 mm
Max Operating Temperature :
125 °C
Min Supply Voltage :
2.25 V
Ratings :
Oscillator Type :
LVCMOS
Output Load :
15 pF
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±25ppm
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Min Operating Temperature :
-40 °C
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 13 INCH
Height :
787.4μm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency :
50MHz
Voltage - Supply :
2.25V~3.63V
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 0.75mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS :
Compliant
Symmetry-Max :
55/45%
Mounting Feature :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Function :
Enable/Disable
Max Supply Voltage :
3.63 V
Type :
XO (Standard)
Output :
LVCMOS
Mount :
Length :
5 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm