ASTMHTFL-50.000MHZ-AR-E-T
Mfr.Part #
ASTMHTFL-50.000MHZ-AR-E-T
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Width :
3.2 mm
RoHS :
Compliant
Height - Seated (Max) :
0.032 (0.80mm)
Operating Frequency :
50MHz
Factory Lead Time :
9 Weeks
Max Operating Temperature :
125 °C
Frequency :
50MHz
Voltage - Supply :
2.25V~3.63V
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Frequency Stability :
±25ppm
Symmetry-Max :
55/45%
Compliant
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 years ago)
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 0.75mm
Mount :
Output Load :
15 pF
Pbfree Code :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-40 °C
1 (Unlimited)
Min Supply Voltage :
2.25 V
Max Supply Voltage :
3.63 V
Length :
5 mm
Height :
787.4μm
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 13 INCH
Operating Temperature :
-40°C~125°C