ASTMHTFL-48.000MHZ-AC-E
Mfr.Part #
ASTMHTFL-48.000MHZ-AC-E
Description
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS
Oscillators
Max Supply Voltage :
3.63 V
Height - Seated (Max) :
0.032 (0.80mm)
Symmetry-Max :
55/45%
Package :
Tape and Reel (TR)
Min Supply Voltage :
2.25 V
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 years ago)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 0.75mm
Compliant
Height :
787.4μm
Mounting Type :
Length :
5 mm
Operating Frequency :
48MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Max Operating Temperature :
125 °C
Frequency :
48MHz
Width :
3.2 mm
Mounting Feature :
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 7 INCH
Min Operating Temperature :
-40 °C
Fall Time-Max :
3ns
RoHS :
Compliant
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Voltage - Supply :
2.25V~3.63V
Output Load :
15 pF
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm