ASTMHTFL-24.576MHZ-XC-E
Mfr.Part #
ASTMHTFL-24.576MHZ-XC-E
Description
MEMS OSC XO 24.5760MHZ LVCMOS
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
2.25V~3.63V
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Symmetry-Max :
55/45%
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 7 INCH
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 0.75mm
Height - Seated (Max) :
0.032 (0.80mm)
Frequency :
24.576MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Output Load :
15 pF
Abracon Corporation
Mounting Type :
Pbfree Code :
Operating Frequency :
24.576MHz
Operating Temperature :
-40°C~105°C