ASTMHTFL-20.000MHZ-AR-E
Mfr.Part #
ASTMHTFL-20.000MHZ-AR-E
Description
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS
Height - Seated (Max) :
0.032 (0.80mm)
Package :
Strip
Min Operating Temperature :
-40 °C
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; BULK
RoHS :
Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Current - Supply (Disable) (Max) :
Height :
787.4μm
Max Operating Temperature :
125 °C
Output Load :
15 pF
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Frequency :
20MHz
Voltage - Supply :
2.25V~3.63V
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency Stability :
±25ppm
Symmetry-Max :
55/45%
Width :
3.2 mm
Obsolete
Min Supply Voltage :
2.25 V
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Abracon Corporation
Packaging :
Strip
Compliant
Max Supply Voltage :
3.63 V
Mounting Type :
Length :
5 mm
Operating Frequency :
20MHz
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 0.75mm