ASTMHTD-66.666MHZ-AC-E
Mfr.Part #
ASTMHTD-66.666MHZ-AC-E
Description
MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Absolute Pull Range (APR) :
Height :
787.4μm
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.75mm
Voltage - Supply :
2.25V~3.63V
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height - Seated (Max) :
0.032 (0.80mm)
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Pbfree Code :
yes
Frequency :
66.666MHz
Output Load :
15 pF
Operating Frequency :
66.666MHz
Frequency Stability :
±50ppm