ASTMHTA-12.288MHZ-AR-E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ASTMHTA-12.288MHZ-AR-E
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 12.2880MHZ LVCMOS
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Max) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
12.288MHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Product Status :
Obsolete
Oscillator Type :
LVCMOS
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Fall Time-Max :
3ns
Reach Compliance Code :
Compliant
Physical Dimension :
2.0mm x 1.6mm x 0.75mm
Rise Time-Max :
3ns
Absolute Pull Range (APR) :
Function :
Enable/Disable
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Height - Seated (Max) :
0.032 (0.80mm)
Voltage - Supply :
2.25V~3.63V
Symmetry-Max :
55/45%
Base Resonator :
MEMS
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Output :
LVCMOS
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 7 INCH
Frequency Stability :
±25ppm
Type :
XO (Standard)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Pbfree Code :
yes
Package :
Tape and Reel (TR)
Abracon Corporation
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Disable) (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
ASTMHT
Ratings :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Frequency :
12.288MHz
Mounting Feature :
Output Load :
15 pF