ASPI-1306T-680M-T
Mfr.Part #
ASPI-1306T-680M-T
Description
FIXED IND 68UH 2.3A 130 MOHM SMD
Fixed Inductors
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 years ago)
Mounting Type :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
85°C
Diameter :
DC Resistance (DCR) :
130mOhm Max
Series :
ASPI-1306T
Frequency - Self Resonant :
8MHz
Current Rating :
2.3A
Length :
18.542mm
Height Seated (Max) :
0.280 7.11mm
Depth :
15.24mm
Size / Dimension :
0.730Lx0.600W 18.54mmx15.24mm
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height :
7.11mm
Shielding :
Unshielded
Current - Saturation (Isat) :
3.5A
Test Frequency :
100kHz
Height - Seated (Max) :
0.280 (7.11mm)
Width :
15.24mm
Current Rating (Amps) :
2.3A
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Tolerance :
±20%
Inductance :
68μH
Self Resonant Frequency :
8 MHz
Max DC Current :
2.3A
Current - Saturation :
3.5A
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Saturation Current :
3.5 A
Surface Mount
Core Type :
1 (Unlimited)
Datasheets
ASPI-1306T-680M-T
Abracon ASPI-1306T-680M-T
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD