ASPI-1306S-331M-T
Mfr.Part #
ASPI-1306S-331M-T
Description
FIXED IND 330UH 860MA 780MOHM SM
Stock
47
In Stock :
47
Current - Saturation (Isat) :
1.1A
Height :
7.62mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 years ago)
Series :
ASPI-1306S
Inductance Tolerance :
20
Published :
2007
Termination Style :
SMD/SMT
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Current Rating :
860mA
Inductance :
330μH
Tolerance :
±20%
Test Frequency :
100kHz
Supplier Device Package :
DC Resistance (DCR) :
780mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.300 (7.62mm)
Min Operating Temperature :
-40 °C
Size / Dimension :
0.730Lx0.600W 18.54mmx15.24mm
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Current - Saturation :
1.1A
Width :
15.24 mm
Product Length :
18.54
Saturation Current :
1.1 A
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Termination :
SMD/SMT
Product Width :
Depth :
15.24mm
Length :
18.54 mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Q @ Freq :
Max DC Current :
860mA
Radiation Hardening :
Max Operating Temperature :
85 °C
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Shielding :
Shielded
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current Rating (Amps) :
860 mA
Wirewound
Datasheets
ASPI-1306S-331M-T
Abracon ASPI-1306S-331M-T
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD