ASPI-0530LR-4R7M-T2
Mfr.Part #
ASPI-0530LR-4R7M-T2
Package / Case
SMD Nonstandard
Description
FIXED IND 4.7UH 4.5A 60 MOHM SMD
Height - Seated (Max) :
0.118 (3.00mm)
Supplier Device Package :
Product Length :
5.6
Depth :
3mm
Product Width :
5.2 mm
Test Frequency :
100kHz
Inductance :
4.7μH
Current - Saturation (Isat) :
4.5A
Length :
5.588mm
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Type :
Molded
Package/Case :
SMD
Q @ Freq :
Core Material :
Iron
Composition :
Current Rating (Amps) :
4.5A
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Tolerance :
±20%
Shielding :
Shielded
Max Operating Temperature :
125°C
Current Rating :
4.5A
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Fixed Inductors
Inductance Tolerance :
20
Diameter :
Core Type :
Molded
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Width :
5.207mm
DC Resistance (DCR) :
60mOhm Max
Current - Saturation :
4.5A
RMS Current (Irms) :
4.5 A
Series :
ASPI-0530LR
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Max DC Current :
4.5A
Size / Dimension :
0.220Lx0.205W 5.60mmx5.20mm
Frequency - Self Resonant :
Self Resonant Frequency :
Height :
2.9972mm
Mounting Type :
Surface Mount
Saturation Current :
4.5 A
Material - Core :
Abracon ASPI-0530LR-4R7M-T2
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD