ASPI-0504-330M-T
Mfr.Part #
ASPI-0504-330M-T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
IND 33UH 0.88A 230M
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Fixed Inductors
Features :
Shielding :
Unshielded
Frequency - Self Resonant :
Series :
ASPI
Inductance :
33 µH
Package / Case :
Nonstandard
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Product Category :
Power Inductors - SMD
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Core Material :
Ferrite
Ratings :
Packaging :
Cut Tape
Termination Style :
SMD/SMT
Mounting Style :
PCB Mount
Type :
Wirewound
Mounting Type :
Surface Mount
Product Type :
Fixed Inductors
Height - Seated (Max) :
0.191" (4.85mm)
Brand :
DC Resistance (DCR) :
230mOhm Max
Size / Dimension :
0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Current - Saturation (Isat) :
Core Type :
Wirewound
Material - Core :
Q @ Freq :
Product :
Power Inductors
Current Rating (Amps) :
880 mA
Supplier Device Package :
Datasheets
ASPI-0504-330M-T
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD