ASPI-0504-181M-T
Mfr.Part #
ASPI-0504-181M-T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
IND 180UH 0.38A 1380M
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Fixed Inductors
Brand :
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Type :
Wirewound
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Shielding :
Unshielded
Core Type :
Wirewound
Package / Case :
Nonstandard
Termination Style :
SMD/SMT
Material - Core :
Current - Saturation (Isat) :
Height - Seated (Max) :
0.191" (4.85mm)
DC Resistance (DCR) :
1.38Ohm Max
Product Category :
Power Inductors - SMD
Supplier Device Package :
Frequency - Self Resonant :
Product Type :
Fixed Inductors
Product :
Power Inductors
Current Rating (Amps) :
380 mA
Ratings :
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Features :
Series :
ASPI-0504
Mounting Style :
PCB Mount
Core Material :
Ferrite
Inductance :
180 µH
Size / Dimension :
0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Packaging :
Cut Tape
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
ASPI-0504-181M-T
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD