ASPI-0504-101K-T
Mfr.Part #
ASPI-0504-101K-T
Description
FIXED IND 100UH 520MA 700MOHM SM
DC Resistance (DCR) :
700mOhm Max
Published :
Width :
5.2 mm
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
HTS Code :
Tolerance :
±10%
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Test Frequency :
1kHz
Current - Saturation :
Current Rating :
520mA
Height :
4.5 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
ASPI-0504
Length :
5.8 mm
Size / Dimension :
0.228Lx0.205W 5.80mmx5.20mm
Shielding :
Unshielded
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.177 (4.50mm)
Current Rating (Amps) :
520 mA
ECCN Code :
EAR99
Termination :
Standard
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Inductance :
100μH
Datasheets
ASPI-0504-101K-T
Abracon ASPI-0504-101K-T
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD