ASPI-0428S-2R2N-T
Mfr.Part #
ASPI-0428S-2R2N-T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 2.04A 31.3 MOHM
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
2.2 µH
Shielding :
Shielded
Features :
Product Status :
Active
Termination Style :
SMD/SMT
RoHS :
Details
Frequency - Self Resonant :
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±30%
Product :
Power Inductors
Core Material :
Ferrite
Series :
ASPI-0428S
Q @ Freq :
Core Type :
Wirewound
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current Rating (Amps) :
2.04 A
Brand :
Size / Dimension :
0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Material - Core :
Ferrite
Ratings :
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Product Category :
Power Inductors - SMD
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
DC Resistance (DCR) :
31.3mOhm Max
Package / Case :
Nonstandard
Supplier Device Package :
Mounting Style :
PCB Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Packaging :
Cut Tape
Product Type :
Fixed Inductors
Type :
Drum Core, Wirewound
Datasheets
ASPI-0428S-2R2N-T
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD