ASPI-0403-2R7M-T
Mfr.Part #
ASPI-0403-2R7M-T
Description
FIXED IND 2.7UH 1.58A 78.7 MOHM
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);
Length :
4.4958mm
Current - Saturation (Isat) :
Min Operating Temperature :
-40°C
Height - Seated (Max) :
0.138 (3.50mm)
Height :
3.2 mm
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Inductance :
2.7μH
DC Resistance (DCR) :
78.7mOhm Max
Q @ Freq :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current Rating :
1.58A
Published :
Composition :
Wirewound
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Inductance Frequency - Test :
7.96MHz
Shielding :
Unshielded
Tolerance :
±20%
Test Frequency :
7.96MHz
Width :
3.9878mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
Current - Saturation :
Max Operating Temperature :
85°C
Series :
ASPI-0403
Current Rating (Amps) :
1.58A
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Termination :
Standard
Datasheets
ASPI-0403-2R7M-T
Abracon ASPI-0403-2R7M-T
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD