ASMT-JY32-NUWH1
Mfr.Part #
ASMT-JY32-NUWH1
Manufacturer
Broadcom
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
LED ASMT-JX32 WM WHT 2875K 6SMD
Manufacturer :
Broadcom
Product Category :
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
CCT (K) :
2875K (2700K ~ 3050K)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Series :
RN73
Features :
Moisture Resistant
Flux @ 25°C, Current - Test :
109 lm (87 lm ~ 130 lm)
Base Part Number :
ASMT-JY32
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Current - Test :
350mA
Current - Max :
700mA
Supplier Device Package :
Composition :
Thin Film
Height - Seated (Max) :
0.024 (0.60mm)
Viewing Angle :
140°
Thermal Resistance of Package :
9°C/W
Mounting Type :
Surface Mount
Resistance :
92 Ohms
Flux @ 85°C, Current - Test :