ASMT-JY32-NTV01
Mfr.Part #
ASMT-JY32-NTV01
Manufacturer
Broadcom
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Datasheet
Download
Description
LED ASMT-JX32 WM WHT 3100K 6SMD
Manufacturer :
Broadcom
Product Category :
Viewing Angle :
140°
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Terminal Finish :
Silver (Ag)
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Number of Terminations :
6
Configuration :
Single
Color :
White, Warm
Overall Height :
1.85mm
Current - Test :
350mA
Shape :
Round
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V
Forward Current-Max :
0.7A
Number of Functions :
1
Forward Voltage-Max :
3.7V
RoHS Status :
RoHS Compliant
CCT (K) :
3100K (2700K ~ 3500K)
Published :
Reach Compliance Code :
Compliant
Base Part Number :
ASMT-JY32
Lumens/Watt @ Current - Test :
81 lm/W
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
yes
Current - Max :
700mA
Size / Dimension :
0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
Package / Case :
1616 (4040 Metric)
Flux @ 25°C, Current - Test :
91lm 67lm~114lm
Series :
ASMT-Jx32
Operating Temperature (Max) :
105°C
Flux @ 85°C, Current - Test :
77lm
Packing Method :
TAPE AND REEL 7"
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.077 1.95mm