ASML-2.048MHZ-ET
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ASML-2.048MHZ-ET
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-SOJ, 5.08mm pitch
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 2.0480MHZ HCMOS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Size / Dimension :
0.551Lx0.352W 14.00mmx8.95mm
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Type :
XO (Standard)
Height - Seated (Max) :
0.185 (4.70mm)
Base Resonator :
Crystal
Height :
4.699mm
Absolute Pull Range (APR) :
Package :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-20°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.185 4.70mm
Ratings :
Mount :
Surface Mount
Series :
ASML
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max) :
Frequency Stability :
±100ppm
Length :
13.9954mm
Width :
8.9408mm
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
2.048MHz
Package / Case :
4-SOJ, 5.08mm pitch
Max Supply Current :
15mA
Current - Supply (Max) :
15mA
Product Status :
Obsolete
Max Operating Temperature :
70°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output :
HCMOS
Datasheets
ASML-2.048MHZ-ET
Introducing Oscillators Abracon ASML-2.048MHZ-ET from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-20°C~70°C, Type:XO (Standard), Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:4-SOJ, 5.08mm pitch, Output:HCMOS, ASML-2.048MHZ-ET pinout, ASML-2.048MHZ-ET datasheet PDF, ASML-2.048MHZ-ET amp .Beyond Oscillators Abracon ASML-2.048MHZ-ET ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.