AS6C2008A-55STINTR
Mfr.Part #
AS6C2008A-55STINTR
Package / Case
32-LFSOP (0.465, 11.80mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC SRAM 2MBIT PARALLEL 32STSOP
55ns
Reach Compliance Code :
Unknown
Memory Size :
2Mb 256K x 8
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
2.7V~5.5V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Package / Case :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Number of Pins :
32
Published :
Introducing Memory Alliance Memory, Inc. AS6C2008A-55STINTR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Package / Case:32-LFSOP (0.465, 11.80mm Width), Number of Pins:32, AS6C2008A-55STINTR pinout, AS6C2008A-55STINTR datasheet PDF, AS6C2008A-55STINTR amp .Beyond Memory Alliance Memory, Inc. AS6C2008A-55STINTR ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.