AS40-223K-RC
Mfr.Part #
AS40-223K-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
Axial
Description
22MH 10% AXIAL SHIELDED INDUCT.
Stock
4
In Stock :
4
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
27 @ 79kHz
Current Rating (Amps) :
17 mA
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Material - Core :
Current - Saturation (Isat) :
9mA
Shielding :
Shielded
Inductance :
22 mH
Tolerance :
±20%
Ratings :
Package :
Bag
Supplier Device Package :
Axial
Type :
Inductance Frequency - Test :
79 kHz
Features :
Package / Case :
DC Resistance (DCR) :
274mOhm Max
Series :
AS40
Frequency - Self Resonant :
250kHz
Mounting Type :
Through Hole
Product Status :
Active
Datasheets
AS40-223K-RC
Allied Components International AS40-223K-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD