AS0805KRX7R9BB223
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AS0805KRX7R9BB223
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Series :
AS
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Capacitance :
0.022µF
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Soft Termination
Datasheets
AS0805KRX7R9BB223
YAGEO AS0805KRX7R9BB223
AS 0.022μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)