ARV13A24Q
Mfr.Part #
ARV13A24Q
Description
IC RF SWITCH SPDT 8GHZ MODULE
RF Switches
Voltage - Supply :
24V
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Supplier Device Package :
Module
Insertion Loss :
0.3dB (Max)
Max Operating Temperature :
85°C
Test Frequency :
8GHz
Throw Configuration :
GENERAL PURPOSE
Max Frequency :
8GHz
Frequency Range :
DC~8GHz
Frequency :
8GHz
Impedance :
50Ohm
Insertion Loss (dB) :
0.3 dB
Coil Voltage (DC) :
24V
Isolation :
70dB (min)
ARV
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
ARV13A24Q
Panasonic ARV13A24Q
General Purpose RF Type SPDT -55°C~85°C DC~8GHz Isolation:70dB (min) Insertion Loss:0.3dB (max) Reflective 50Ohm 24V
ARV13A24Q Overview
Using the Bulk package, the RF Switches optimize the performance of the RF Switches.In order for it to operate properly, RF Switch's operating temperature should be at -55°C~85°C.A RF switching, it is a member of the ARV family of electronic RF switching.An RF switch ic with the General Purpose RF type.RF Switchs that can supply 24V volts are available.
ARV13A24Q Features
Bulk package
General Purpose RF Type
ARV13A24Q Applications
There are a lot of Panasonic Electric Works
ARV13A24Q RF Switches applications.
  • ISM
  • Wireless Local Loop
  • Smartphones
  • Tablets
  • Mobile devices
  • Smart metering
  • Cellular infrastructures
  • Skyworks Solutions, Inc.
    IC RF SWITCH 6GHZ 6QFN
  • CEL (California Eastern Laboratories)
    IC RF SWITCH SPDT 3GHZ 6MINIMOLD
  • Skyworks Solutions, Inc.
    IC RF SWITCH SPDT 6GHZ 6MLPD