ART700FHSU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ART700FHSU
Manufacturer
Ampleon
Package / Case
SOT-1214B
Datasheet
Download
Description
ART700FHSU/SOT1214/TRAY
Stock
44
In Stock :
44
Manufacturer :
Ampleon
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Package / Case :
SOT-1214B
Supplier Device Package :
LDMOST
Package :
Tray
Series :
Current Rating (Amps) :
1.4µA
Power - Output :
700W
Frequency :
1MHz ~ 450MHz
Transistor Type :
LDMOS (Dual), Common Source
Product Status :
Active
Voltage - Test :
55 V
Gain :
28.6dB
Noise Figure :
Voltage - Rated :
177 V
Current - Test :
1.2 A