ARS12Y12Z
Mfr.Part #
ARS12Y12Z
Description
RELAY RF SPDT 500MA 12V
Package :
Tape and Reel (TR)
Coil Resistance :
360 Ohms
Contact Rating (Current) :
500 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Coil Power :
400mW
Must Operate Voltage :
9 VDC
Switching Voltage :
30VDC - Max
Features :
Product Type :
High Frequency Relays
Coil Voltage :
12VDC
Base Product Number :
ARS12Y
Coil Current :
33.3 mA
Impedance :
75 Ohms